Kittamamma

Kittamamma, 2005 Ağustos doğumlu Ege ve 2009 Aralık doğumlu Cihan adında iki oğlu olan (ve ikisini de normal yoldan ilaçsız dünyaya getiren, hatta Ege Türkiye'nin ilk suda doğan Türk bebeğidir); İkizler burcu; kozmetik, alışveriş, internet ve araştırma tutkunu meraklı, ve şimdi de (bilgisayar başındaki boş zamanlarında) blogcu bir anne.. 
Başta kendimden örnekler olmak üzere; anne-çocuk konuları, yeni trendler, hayatıma giren yeni şeyler, gördüklerim-duyduklarım ve beni ben yapan diğer konuları burada paylaşacağım. Dünyama hoşgeldiniz! :)

Kitta(that's me) is a mamma(obviously) in her mid-30s(and will stay at that for a couple more years ;))with two sons, Ege 5 and Cihan at 9 months as of Sep '10 (both born naturaly and drug-free, furthermore Ege happened to be the first water-born Turkish baby in Turkey),is a curious Gemini, likes to learn and learn, shop, evolve, and make known the unknown if you know what I mean..

But my biggest passion is to remember the child I was once, live from the heart and inspire others in every way I can (my sons primarily). And for those who are curious, Kitta is not my real name, it's my family nick name (don't ask why long story)

Sooo..Welcome to my world! :)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
Blog Template by Delicious Design Studio